...

У Раді готують новий податок для власників електромобілів

автор Roman Cheplyk
середа, квітня 8, 2026
1 ХВ
У Раді готують новий податок для власників електромобілів

Ідея обговорюється як спосіб наповнення Дорожнього фонду

Український ринок електромобілів зростав завдяки пільгам на розмитнення та відсутності паливних акцизів. Тепер у парламенті обговорюють запровадження окремого податкового механізму для власників електрокарів.

Ініціативу озвучив депутат Юрій Камельчук. За його словами, кількість електромобілів зросла з приблизно 20 тисяч до майже 300 тисяч одиниць. Водночас власники електротранспорту не сплачують «дорожній» акциз, який закладений у вартість пального.

Можливі формати податку ще не визначені: розглядають щорічний платіж, збір при реєстрації або тариф у вартості послуг зарядних станцій.

Ідея поки на стадії обговорення, а законопроєктів у Раді ще немає. Проте сигнал зрозумілий: дискусія про справедливе фінансування доріг набирає обертів.

Вам буде цікаво